Kompletní servis v oblasti nouzového osvětlení


Protipanické osvětlení veřejných prostor

Protipanické osvětlení veřejných prostor

V případě, že nastane výpadek elektrického proudu ve veřejných budovách rozsáhlých ploch, jako jsou nákupní a zábavní centra, pak si asi každý umí představit, k jaké panice by došlo, pokud by nastala úplná tma. Všude tma, spousta lidí a nikdo neví, co se děje. Možná by to bylo výhodné pro zloděje, ale velice nepříjemné pro všechny osoby. Proto současné normy nařizují, aby takové veřejné budovy, byly vybaveny tak zvaným protipanickým nouzovým osvětlením.

Protipanické osvětlení

je osvětlení, které v případě výpadku elektrického proudu umožní pohodlný (pokud možno) východ všech osob, aniž by nastala panika. Tímto protipanickým světlem musí být označeny všechny prostory a haly o ploše 60 m čtverečních a více a pak také i menší prostory s rizikem paniky, tedy takové, kde se dost často vyskytuje velké množství osob, kde lidé prochází a střídají se apod.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Oprávnění k revizi nouzového osvětlení

  • vlastníme osvědčení o odborné způsobilosti na úseku požární ochrany vydané ministerstvem vnitra.

  • vlastníme osvědčení osoby poučené na §4 vyhlášky 50/1978 Sb.

Dále by Vás mohlo zajímat

Dnes si ještě velmi často pletou lidé pojmy nouzové osvětlení a náhradní osvětlení. Také dnes většina majitelů restaurací neví že musí mít tzv. protipanické osvětlení veřejných prostor, které v případě výpadku elektrického proudu umožní pohodlný (pokud možno) východ všech osob, aniž by nastala panika.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace