Kompletní servis v oblasti nouzového osvětlení


Náhradní osvětlení

Náhradní osvětlení

Mnozí lidí nedělají rozdíl mezi nouzovým a náhradním osvětlením, přičemž je v tom rozdíl. Nouzové osvětlení slouží výhradně k evakuaci, pakliže dojde k výpadku proudu a je nutné opustit budovu, nejčastěji z důvodu požáru či výbuchů a dalších katastrof.

Náhradní osvětlení má svůj záložní zdroj

a v případě výpadku elektrického proudu tak funguje právě na základě záložního zdroje. Běžně se tak může pokračovat v práci, činnosti, pakliže není vyhlášen poplach a není nezbytně nutné opustit budovu. Náhradní osvětlení se tak dost hodně využívá například v nemocnicích, kde nejen světla, ale i další důležité přístroje mají svůj náhradní zdroj pro případ výpadku proudu.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Oprávnění k revizi nouzového osvětlení

  • vlastníme osvědčení o odborné způsobilosti na úseku požární ochrany vydané ministerstvem vnitra.

  • vlastníme osvědčení osoby poučené na §4 vyhlášky 50/1978 Sb.

Dále by Vás mohlo zajímat

Dnes si ještě velmi často pletou lidé pojmy nouzové osvětlení a náhradní osvětlení. Také dnes většina majitelů restaurací neví že musí mít tzv. protipanické osvětlení veřejných prostor, které v případě výpadku elektrického proudu umožní pohodlný (pokud možno) východ všech osob, aniž by nastala panika.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace